Szerdai hír, hogy FeGyőr András mozgalmár a munkahelyén kereste fel az Origó újságíróját. A jelenleg (máris) pár százalékos támogatottságnak örvendő, a budapesti olimpiát megtorpedózó nemzedéki párt vezetője nem kímélte, mondhatni verbálisan megcipőzte a meglepett sajtóst. Azt azonban sietve hozzátennénk, a magát még soha választásokon meg nem mérető mozgalom vezetője nem mérlegelte cselekedetei súlyát. Mellé ment a kiképzés…
Az akcióművészeti előadásnak két olvasata is lehetséges. Az egyik, hogy miközben Fegyőr az Origó újságíróját azzal fenyegette, gondoljon bele, lesz-e munkája egy esetleges 2018-as kormányváltás után, tulajdonképpen egy félelmetesen ismerős gyakorlat lehetőségét vetítette előre. Eszerint a jövendő kormány esetleges miniszterelnökeként, vagy agitrop minisztereként minden figyelmeztetés nélkül fog majd lerohanni egyes szerkesztőségeket, ahol kíméletlenül elmagyarázza az ott dolgozó újságíróknak, hogy mit írhatnak meg és mit nem.
A koreográfia tehát mindjárt az elején félrecsúszott, hiszen a sajtóban megjelent állítások valóságtartalmát egy demokráciában peres eljárás keretében illik kétségbe vonni, addig FeGyőr közszereplő magánvéleménye éppen annyit ér, mint egy pár dingókutyavese, és úgy is kell kezelni. Amennyiben persze beigazolódik, hogy egy újságíró valótlanságokat állít, akkor természetesen elnézést kell kérnie. Addig azonban még egy FeGyőr András sem engedhet meg magának effajta viselkedést, mert ezt mindenki más befolyásolásnak, hatalommal való visszaélésnek vagy megfélemlítésnek fogja tartani.
Tekintsünk el tehát el attól a lehetőségtől, hogy FeGyőr András a szerdai emberkedését politikusi minőségében követte volna el. Akkor viszont ez a jelenet nem volt más, mint a Momentum Mozgalom által oly gyakran emlegetett kapcsolatteremtés egyik ékes példája a magyari választópolgárral. Egyfajta rögtönzött lakossági fórum, amelynek keretében Fegyőr András mozgalmár az egyszeri állampolgár tényleges véleményének megkérdezése helyett inkább annak szakmai potenciáját firtatta.
Azaz András elmagyarázta, milyen lehet az újságíró és milyen nem lehet.
Ezek után ne lepődjünk meg, ha egy salgótarjáni lakossági fórumon problémafeltárás helyett András lebassza majd a bányászokat, hogy hogyan kell a csákányt fogni, míg Gyulán a kolbásztöltésről fog szigorú erejű kioktatást tartani. A meteorológusoknak meghatározza, mit mondhatnak a szivárványról, az agronómusokat lealázza répatermesztésből, Hosszú Katinkának meg előírja, milyen szögben csapódhat a vízbe a világbajnokságon, mertkülönben 2018 után…
Általánosságban pedig elüvölti az embereknek, mit hogyan gondolhatnak, ellenkező esetben ostoba bunkók, esetleg nácik, putyin pincsiei.
FeGyőr emlékezetes május 1-jei standup comedy-jében többször is elüvöltözte, hogy „nem félünk”. Mi viszont kicsit máris fenntartásokkal kezeljük András személyiségét, ugyanis mind politikusi, mind érdeklődő mozgalmári szerepében olyat villantott, amiről nem gondoltuk volna, hogy a rendszerváltozás után előfordulhat. Amit állítólag egyébként ők akarnak befejezni.
Ez a FeGyőr név telitalálat! Gratulálok. Nomen est omen!
Jó a név én FeGYA-t használom….ez olyan lenin-fiús…
Nem értem, miért “andrásozunk” egy fegyőrt.
Tessék csak bátran alkalmazni a magánhangzóra végződő szavaknál a birtokos jelet: pincsi+je+i (többesjel). Tehát =pincsijei.
Amúgy a zsidókat egy nyilas sameszeként fosztogató Soros pincsije csak úgy cselekedett, mint kunbélás, lukácsista szellemi ősei tették volt: betört, fenyegetett, megfélemlített, aztán hamisított, hazudott. Csak hát lehet, hogy ez odalent, a pöcegödörben jól fizet, de a jelen kormány támogatói körének számát növeli és erősít. Gender FeGyőr most még csak kamerával kattintgatott, lövöldözött.
A Moma, LMP és a többi csak egymástól rrabolhat szavazatot. A kormánypártoktól nem.
A rendszerváltozást valóban be akarják fejezni. Hogy visszatérjenek ahhoz a gyakorlathoz, amikor a szerkesztőségbl rángatták ki bilincsbe verve az ávósok a lapszerkesztőt, újságírót.
Persze, ismerjük a a ballib közmédiát is . Pl. amikor az első szabadon választott miniszterelnök eskütétele helyett huszadrangú focimeccset közvetített a köztévé, demonstrálván, hogy ők hatalom az államban, nagyobb, mint a kormány, mint a választó nép.
Ez a FeGyőr nevű műkukiba oltott genderpina saját magát sterilizélte, mielőtt még lehetősége lett volna körbekukorkotkodácsolni az impotenciális szavazóbázisát.?
Miért is nem lep meg a “demokratikus” elme megnyilvánulása. Volt ugyanis honnan tanulnia.
“Az Informátor megszólaltatta volna a kérdésben Ujhelyi Istvánt is, aki válaszadás helyett inkább arról beszélt, az EchoTV-nek már csak egy éve van, hogy ilyen kérdéseket feszegessen, hiszen utána jönni fog egy demokratikusan megválasztott kormány. “
mit sajtózzátok , írtok erről nyomorékról………ezt akarja , a hazai sajtóban meg se említsétek soha többé ….
Eörsi István: “Anyám félt, hogy szétroncsol a gyűlölet”.
A sejtjeiig gyűlölte a magyarokat. Szét is roncsolta.
Ennyit a patkánykóros GenderFeGyőrökről.
FeGyőr, a kis Lenin:
“A háború után az Ideiglenes Nemzetgyűlésbe bekerült valamennyi párt programjában
deklarálták a sajtószabadságot,10 valójában a Kommunista Párt kezdettől fogva a lapkiadás
korlátozására és a cenzúra bevezetésére törekedett. Ezt a célt szolgálta a már 1945 februárjában
elfogadott kormányrendelet (340/1945. M. E. sz. r.), amely szerint „az átmeneti idő-
szakra való tekintettel és a súlyos papírhiány miatt” lapengedélyt kizárólag a „demokratikus
pártok” kaphatnak. (Azok a pártok, amelyeknek működését a megszálló szovjet hatóságok
engedélyezték.) Az előzetes cenzúra alól is csak az ún. demokratikus pártokat mentesítették.
A lapengedélyek kiadásának ügye kezdetben a Miniszterelnökség sajtóosztályához tartozott,
amelyet a sajátos politikai karriert befutott Balogh István államtitkár vezetett.11 A
390/1945. M. E. sz. rendelet kimondta, hogy könyvek, időszaki lapok, politikai pártok falragaszai,
röplapok csak előzetes engedéllyel adhatók ki. 1945 nyarán a Kommunista Párt Kállai
Gyulát12 tette meg a miniszterelnöki államtitkárnak, hogy megakadályozza a Rákosiék által
nem kívánatosnak tartott lapok megjelenését. Az 1945-ös választások után a tájékoztatás-
ügyi minisztérium szociáldemokrata és kommunista tisztviselői vették át ezt a hatáskört.
Továbbra is postázva a megfellebbezhetetlen határozatokat, amelyek papírhiányra hivatkozva
visszautasították a lapalapítási kérelmeket”
http://mtmi.hu/dokumentum/410/a_magyar_sajto_tortenete_mk7_w.pdf
” A sajtó és rádió állami irányítását 1950-től a Révai József vezette Népművelési Minisztérium Tájékoztatási Főosztálya vette át. A pártellenőrzést a Magyar Dolgozók Pártja Központi Vezetőségének Agitációs és Propaganda Osztálya látta el.
Az 1949. évi XX. tv., a Magyar Népköztársaság Alkotmánya elvileg a „dolgozók érdekeinek
megfelelően” az 1972. évi alkotmánymódosítás pedig „a nép érdekeinek megfelelően”
biztosította volna a sajtószabadságot.
Valójában még a sajtóról szóló 1986. évi II. tv. sem deklarálta a valódi sajtószabadságot, nem fogalmazott meg az állami szervek tájékoztatási kötelezettségéről szóló előírásokat, nem szabályozta a médiának a politikai, társadalmi és kulturális életben betöltendő kiemelkedő szerepét, viszont továbbra is fenntartotta az előzetes engedélyezés rendszerét.
A sajtót és a médiát 1956-ig elsősorban nem jogszabályok, hanem közvetlen utasítások
alapján irányították.
Pl. Rákosi Mátyás minden este megkapta a Szabad Nép másnap megjelenésre
szánt példányát, hogy személyesen ellenőrizhesse annak tartalmát.”
Príma! Fegyőr mint mozgalmár, vagy fegyőr és mozgalmár? Egészen nevetséges lenne, hogy erőlködik ez a banda nyomatékosítani saját jelentéktelenségüket.
mondtak neki hogy menjen oda, o odament.
mondtak neki majd ott mondjon okosat, na az nem sikerult.
Gyalogolni egyszerubb mint okosnak lenni.
Stirlic azt gondolta: hm, kurvak. A kurvak azt gondoltak: hm, Stirlic.
Je suis Origo…
A MOMO kétszeresen is hasznos csapat:
1) Elintézték, hogy ne kelljen kifizetni 3-4000 milliárdot egy sporteseményre
2) Tovább aprítják a baloldalt
Emiatt sajnálom, de azt kell hogy írjam: hasznosak.
Hmmm… Ögyes. Cseles fiú ez a FegyŐr. Majdnem egy hete azon rágódik a komplett magyar sajtó, hogy szabad-e bemenni vagy betörni egy szerkesztőségbe. Arról azonban egy szó sem esik, hogy szabad-e hökös kasszát fosztogatni. Arról folyik a vita, hogy milyen dolog MEGÍRNI, hogy loptak, nem pedig arról, hogy mégsem kellett volna lopni (és akkor esetleg nem lenne mit megírni.).
Nagy jövőt jósolok FegyŐrnek. Sajnos.
A sztálin ,postavonat rablóként kezdte.